Evde Kan Alma

Güneştepe sağlık kabini, sağlık bakanlığı sertifikalı ve tecrübeli sağlık çalışanları ile evde kan alma hizmeti sunmaktadır. Her türlü laboratuvar işlemi için adresinize gelerek steril ve güvenli malzemelerle kan alım işlemini gerçekleştirip ilgili laboratuvarlara iletmektedirler.

Kan testleri ve rutin kontrolleriniz için evinizde kan alınarak, kan gurubunuzu öğrenebilirsiniz. Kişinin kendi ve yakınlarının kan grubunu bilmesi büyük önem taşımaktadır. Acil durumlarda, kaza durumlarında veya büyük operasyonlarda kan grubunun öğrenilmesi vakit alan bir işlemdir. Kan grubunun geç fark edilmesi belki tedavi sürecini uzatacak belki daha kötü sonuçlara sebep olabilecektir.

Kan grubu testi oldukça basit ve hızlı bir işlemdir. Bireylerin parmaklarından alınan basit bir kan numunesinin, laboratuvar ortamında incelenerek belirlenmesidir. Kan grupları 8 farklı seçenektedir: A+, A-, B+, B-, AB+, AB-, 0+, 0-. Bu kan grupları kendi aralarında özellikleri vardır. 0 gurubu kendi rh alanındaki tüm kan gruplarına kan verebilirken, AB grubu kendi rh gurubundaki herkesden kan alabilir.

PAYLAŞ