Sağlık Kabini Hizmetinde Hemşirenin Önemi

Güneştepe Sağlık Kabini olarak, çalışanlarımızın işlerini severek yapmaları ve işlerinde uzman olmaları bizim için çok önemli. Sağlık kabini olarak hizmet veren kurumumuzda, etik değerlere ve hasta memnuniyetine çok önem veriyoruz. Sağlık kabini hizmetlerinin vazgeçilmez bir unsuru hemşirelerdir. Hemşirelerin donanımlı ve yetkin olmaları çok değerlidir.

Hemşire Nedir? Hemşire, hastabakıcılık konusunda eğitimli, hastalara sağlık kuruluşlarında, evlerde, okul ve birçok yerde bakım verebilen kişidir.

Hemşirelik mesleğini yapan kişi, hastanın sağlık bakımlarının yanında, hastanın genel durumunu da izleyerek raporlamalıdır. Operasyon öncesi ve sonrası hastaya gerekli bakımları hemşire yapmalıdır. Hastanın tansiyonu, şekeri, ilaç ve serum uygulamaları hemşire tarafından yapılabilir.

Hemşireler, hastanın durumunu doktora bildirmelidirler. Serum takma, pansuman yapma, sonda takma ve çıkarma, yara bakımı gibi işlemlerde hemşireler hastaya yardımcı olabilir.

Hemşireler, hastanın ve hasta yakınlarının psikolojik durumlarını anlamalı ve ona göre davranmalıdırlar. Hastaya ve yakınlarına hemşire tarafından moral desteği sağlanmalıdır. Hemşire, yönetmeliklere uygun olarak, görevli olduğu işleri büyük bir özenle yapmalıdır.

Güneştepe Sağlık Kabini olarak, birçok basit tıbbi müdahale işlemlerini, sağlık kabinimizde veya evinizde sizlere sunuyoruz.

PAYLAŞ