Tırnak Çekme

Tırnak batması genellikle baş parmaklarda ve sıklıkla ayaklarda görülen bir hastalıktır. Kızarıklık, ağrı gibi semptomlar gösterir. Tırnağın eğilerek ya da dönerek yumuşak dokuya baskı yapması sonucu oluşur. Çoğunlukla çok basit ve kolay müdahalelerle düzeltilebilir. Ancak ilerlemesi durumunda profesyonel destek almak gerekebilir.

Güneştepe sağlık kabininin eğitimli ve Sağlık Bakanlığı onaylı sertifika sahibi çalışanları tırnak batması gibi durumlarda hastalara yardımcı olabilir. Gerekli ilk müdahaleyi ya da gerekli tedaviyi yapabilirler.

Tırnak batmasının nedenleri nelerdir?

Tırnağın bulunduğu bölüm, tırnak yatağıdır. Tırnak boyutu, tırnak genişliğinden fazla olursa tırnak batması oluşabilir. Tırnak batması, yanlış tırnak kesimi, uygun olmayan ayakkabı giyilmesi ve kalıtsal olarak oluşabilir.

Tırnak boyutunuz ile tırnak yatağı arasındaki dengesizlik, tırnakları sıkıştıran uygun olmayan ayakkabılar giymek, tırnakları çok fazla kısa kesmek, tırnak yaralanması, kalıtsal olarak oluşabilecek durumlar nedeniyle tırnak batması oluşabilir.

Tırnak batması sonucunda, tırnak yatağında hassasiyet oluşur. Tırnak etrafında kızarıklıklar gözlemlenir. Ayrıca tırnak etrafında şişme de oluşabilir. Bu durumlarda doktora başvurmak gerekmektedir.

Tırnak batması ile ilgili tedavi yöntemleri vardır. Duruma göre tedavi yöntemi uygulanabilir. Güneştepe sağlık kabini olarak, tırnak batması gibi durumlarda uzmanlarımızla sizlere hizmet vermeye hazırız. Lütfen bizimle iletişime geçin.

PAYLAŞ